5na5 Zaměřeno na elektromobilitu: Čtenáři testují Mercedes-Benz EQE

Kruhový test pětice rozdílných testerů s pěti různými modely už organizoval magazín Flotila opakovaně. Nyní máme za sebou další díl, který zahrne modely Hyundai Kona, Mercedes-Benz EQE, Škoda Enyaq, MG4 a Volkswagen ID.7.
Všechny modely postupně otestuje Petr Duspiva, obchodní zástupce O2; ekonom Vít Mišáček; prezident Elektrotechnického svazu českého a člen představenstva Hospodářské komory České republiky Radek Roušar, Nikol Richterová ze společnosti Robert Bosch a herec Martin Písařík. Tento týden vás seznámíme s dojmy našich testovacích jezdců z modelu Mercedes-Benz EQE.

Petr Duspiva, obchodní zástupce O2:
Dostal jsem možnost otestovat tento krásný nový Mercedes, který mě okamžitě okouzlil designem. Auto na mě působí velmi elegantně, ale zároveň zdravě dynamicky. Vzbuzuje velkou pozornost všude, kam s ním přijedete. Mercedes v sobě rozhodně nezapře kvalitu – jde o čistě elektrický vůz s udávaným dojezdem až 600 km.
Na autě je vidět pečlivé zpracování, a to jak zvenku, tak zevnitř. Myslím, že v tomto voze si každý najde to, co potřebuje. Velikostně mi vyhovuje i pro rodinu se dvěma dětmi. Zároveň jde o auto, které skvěle poslouží i jako manažerský vůz. A co se týče jízdního projevu, myslím, že potěší i příznivce rychlé jízdy.

Když jsem poprvé nastavil v autě režim „Sport“ a šlápl na pedál, brýle mi doslova sletěly z hlavy a našel jsem je až na zadních sedadlech. Ten odpich a krouťák je naprostá střela! Pocit z jízdy je nezapomenutelný – jednoduchost, rychlost, dokonalá ovladatelnost. Na autě se mi líbilo, že si užijete jak rychlou sportovní jízdu, tak i pohodovou a klidnou jízdu po městě.
Co se týče dojezdu, byl jsem s autem maximálně spokojený. Udávaný dojezd 600 km je téměř reálný, ale vždy počítejte s mírnou rezervou, hlavně v zimě. Pokud máte k dispozici dostatečně rychlou nabíječku, dokážete auto na 80 % nabít přibližně 30 minut, což mi přijde úplně super. Ocenil jsem i maličkosti, jako je možnost zahrát si nějakou hru přímo na displeji infotainmentu, pokud čekáte u nabíječky.
Interiér auta mě nadchl svým krásným zpracováním a použitými materiály. Je vidět, že sedíte v luxusním Mercedesu. Velmi příjemné bylo ovládání – vše mi přišlo intuitivní, a navíc jsem ocenil, že kromě dotykového displeje má auto i fyzická tlačítka. Ozvučení automobilu je jako koncert, to snad ani nemusím zmiňovat.

Co mě ale opravdu zaujalo, byly světlomety. Jejich svítivost a chytrá funkčnost je skvělá. Při jízdě v naprosté tmě jsem si připadal, jako bych jel za denního světla. Co bylo pro mě také dokonalé byla extrémní tichost automobilu. Není uvnitř nic slyšet, málem jsem snad neslyšel ani sanitku venku… V rušném městě je to dokonalé a jízda je tím zase o dost pohodlnější a příjemnější. Další zajímavosti, která mě pobavila, byla uvítací funkce – když přicházíte k autu nebo od něj odcházíte, auto zahraje krátkou melodii. Na parkovišti se za vámi každý otočí. Samozřejmě se to dá i vypnout.
Možná jste si všimli, že se v této recenzi nevěnuji technickým detailům nebo parametrům. Zaměřuji se spíše na své dojmy. Mercedes EQE 350 4MATIC mě přesvědčil o tom, že je to auto, které bych si bez váhání pořídil. Můžete se spolehnout na jeho kvalitu, skvělý dojezd a rychlé nabíjení, což považuji za velké plus. Samozřejmě má auto svou cenu, ale z toho, co jsem zatím vyzkoušel, je to to nejlepší.
Na závěr bych dodal, že o tomto autě by se dalo napsat ještě mnohem víc, ale věřím, že každý si na něj najde to své, čím si ho zamiluje.