Pohon vozu se dnes řeší především v souvislosti s ekologií. Většina firem ale přemýšlí spíš o tom, kolik je pořízení a provoz vozu bude stát peněz. Jak jsou na tom tři nejrozšířenější druhy pohonu? Obstojí moderní hybrid ve srovnání nákladů v souboji s klasickým dieselem či osvědčeným benzinem? Jednotlivé technologie nám tentokrát bude reprezentovat Škoda Superb, Peugeot 508 a Toyota Camry.

Nové emisní normy poslaly všechny dosavadní benzinové agregáty Renaultu Mégane na smetiště dějin. Nahradil je pouze jediný agregát. Bude to stačit?

Otestovali jsme novou Škodu Kamiq. Je to poctivě udělané malé SUV, které ale ničím nepřekvapí. Prodávat se ale přesto bude velmi dobře.

Auto znamená svobodu. Svobodu vyrazit za dobrodružstvím nabízí v luxusním balení Volvo V60 Cross Country.

Toyota se vrací k názvu Corolla ve velkém stylu. Kombík nové generace dobře jezdí a s hybridním pohonem dokáže být hodně úsporný.

Na kapotě nese sportovní logo RS, i když to žádný sporťák není. Navíc je to SUV. Ale prodávat ho jen jako novou silnější motorizaci by byla marketingově nevyužitá příležitost. Protože Škoda Kodiaq RS bude prodejní trhák.

Ford loni uvedl skvělý focus a nyní se chce zaměřit hlavně na SUV. Jeho největší model Edge se pohybuje tak trochu na hraně.

Odsoudit Toyotu Camry by bylo velmi snadné. Hybridní sedan přesazený z Ameriky… kdo by si to v Česku kupoval? Ale už v městečku Twin Peaks věděli, že sovy nejsou vždy tím, čím se zdají být….

Audi A1 je nejspíš ten nejstylovější malý hatchback na trhu. Ale za velmi sebevědomou cenu.

Tady je svět ještě v pořádku – zní claim z jedné reklamy. A přesně tato slova mě v průběhu testu tarraca napadala nejčastěji. Největší SUV seatu funguje na jedničku a španělská značka s ním může směle nastoupit do vyšších pater.