Prodeje v zemích Evropy během prvních šesti měsíců ukázaly, že mezi vůbec nejoblíbenější auta patří Škoda Octavia. Ta vládne nejen domácímu trhu, ale i prodejům v Estonsku, Finsku, Polsku a Švýcarsku. Kterým modelům se daří na ostatních trzích? Kde boduje například Suzuki Vitara, Toyota Yaris nebo Fiat 500?

Sníh a rampouchy padající ze střech, ale také nedbale uchycené lyže, to jsou příčiny typických zimních pojistných událostí, které postihují řidiče. Vyplývá to z dat leasingové společnosti LeasePlan. Firma každým rokem eviduje na vozech klientů desítky takových škod.

Automobilky věří budoucnosti autonomních vozů. Aby ale mohly správně fungovat, budou muset tato auto umět komunikovat i se silnicemi. Co to vlastně je taková chytrá silnice?

Na českých silnicích letos přibylo řidičů se špatným zrakem, oproti loňskému roku se jejich počet zvýšil o 10 procent. Vyplývá to z šetření Mezinárodního sdružení optiků a optometristů, které testovalo motoristům na vybraných čerpacích stanicích kvalitu vidění. Mnozí z řidičů o vadě svého zraku vůbec nevědí, což může mít fatální následky.

Řada automobilek vidí budoucnost v systémech autonomního řízení. Kromě techniky stojí tomu snu v cestě ale i řada legislativních překážek. Jak se třeba změní pojištění?