Služebně nejstaršími vozy v koncernu PSA jsou nyní velké dodávky. Opel Movano se v aktuální generaci vyrábí od roku 2010, dvojice Peugeot Boxer / Citroën Jumper dokonce od roku 2006. Další generace už bude společná, výroba začne ale až za dva roky.

Opel představuje již pátou generaci svého užitkového modelu Combo Van, který logicky vychází ze spolupráce skupiny PSA a řadí se po bok sesterských modelů Peugeot Partner a Citroën Berlingo. Ověnčen titulem International Van of the Year aktuálně vstupuje na český trh s cenovkou začínající na hranici 295 900 Kč bez DPH.

Dvojici malých dodávek oceněných titulem „International Van of the Year 2019“ začal v Česku prodávat koncern PSA. Peugeot Partner a Citroën Berlingo Van za shodnou akční cenu od 294 900 Kč bez DPH. Zaujmou variabilitou a také jedním motorem s neobvykle dlouhým servisním intervalem.

Na trh pick-upů, jejichž popularita pomalu, ale jistě roste, se chystá vstoupit další velký hráč. Svůj záměr oznámil Hyundai. Sesterská Kia ho nejspíš bude časem následovat.

Ověnčena titulem International Van of the Year se na trh s přihlížením Opelu Combo vrhá sourozenecká dvojice Peugeot Partner a Citroën Berlingo. Odlišností je pomálu, ale nabídnou nosnost až 1000 kg, indikaci přetížení a funkci Surround Rear Vision, která nahrazuje vnitřní zpětné zrcátko. Na trh přicházejí s totožnou cenovou politikou, kolik za ně živnostníci zaplatí?

Řetězec hobby-marketů OBI v ČR se rozhodl pro vozy Opel Movano. V první fázi OBI odebere celkem 10 valníků Movano s delším rozvorem L3.

Mitsubishi L200 je jedním z nejdůležitějších globálních modelů značky a nyní se představuje ve své omlazené verzi. Ta dramaticky mění svůj vzhled, vylepšuje systém pohonu všech kol a rozšiřuje nabídku asistenčních systémů. V Evropě se na model L200 dle nové specifikace můžeme těšit v průběhu léta 2019.

Volkswagen zahájil výrobu vrcholného modelu Amarok s nejvýkonnějším motorem V6 TDI s až 200 kW.

Ještě v závěru svého životního cyklu (na podzim přijde nová generace) si Opel Combo zapíše jeden větší fleetový obchod. ČEZ Distribuce zařadí do své flotily 59 těchto vozů.

Na trh se chystá trojice malých dodávek, která je výsledkem vývoje dnes už značek patřící pod jeden koncern - Citroën, Peugeot a Opel. Jako první byly zveřejněny informace o modelu Berlingo, ale letos budou mít premiéru i Peugeot Partner a Opel Combo.