Volkswagen zahájil výrobu vrcholného modelu Amarok s nejvýkonnějším motorem V6 TDI s až 200 kW.

Ještě v závěru svého životního cyklu (na podzim přijde nová generace) si Opel Combo zapíše jeden větší fleetový obchod. ČEZ Distribuce zařadí do své flotily 59 těchto vozů.

Na trh se chystá trojice malých dodávek, která je výsledkem vývoje dnes už značek patřící pod jeden koncern - Citroën, Peugeot a Opel. Jako první byly zveřejněny informace o modelu Berlingo, ale letos budou mít premiéru i Peugeot Partner a Opel Combo.

Slovinsko přejde 1. dubna 2018 na nový mýtný systém. Nově se již poplatky nebudou hradit při projíždění mýtnými stanicemi, ale pouze prostřednictvím nového elektronického systému. Odpadne tak zdržení a zvýší se plynulost provozu.

Značka Peugeot oznámila, že státní společnost zabývající se distribucí pošty v České republice od ní letos formou operativního leasingu odebrala už 574 vozů Boxer.

Loni se představil v Kolumbii a původně se s ním počítalo především pro Latinskou Ameriku, Renault se ale rozhodl, že svůj pick-up Alaskan uvede i v Evropě. V České republice se začne prodávat v listopadu.

Divize Mercedes-Benz Vans, americká společnost Matternet, zabývající se vývojem  dronových systémů, a švýcarské internetové tržiště siroop spustily v Curychu pilotní projekt individuálního doručování zboží z internetových obchodů lehkými užitkovými vozy a drony.

Mercedes odhalil v rámci prvního ročníku velkého severoamerického veletrhu užitkových vozidel v Atlantě první detaily o novém modelu Sprinter, který bude uveden na trh příští rok.

Podobně jako i ostatní výrobci užitkových vozidel, také MAN zaměří svou expozici na  veletrhu užitkových vozidel IAA Nutzfahrzeuge 2012 na nové motory Euro 6.

 

Iveco Daily je synonymem užitkového vozu a dočkalo se už své osmé generace. Změny zasáhly design, motorovou paletu i řidičovo pracoviště a konkurentům značně znepříjemnily život.