Jaká je odvrácená strana velkých fleetových obchodů a proč by si Zdeněk Grunt, ředitel Renaultu Česká republika, pořídil Subaru Levorg? O tom je velký netradiční rozhovor magazínu Flotila.

Model 508 prošel výraznou generační obměnou. O příčinách tak razantních změn jsme si povídali s Bernardem Hessem, Brand Project Managerem tohoto modelu z automobilky Peugeot. V rozhovoru nám prozradil i to, že hlavním úkolem vývojového týmu nové pětsetosmičky nebyla jen snaha o změnu designu, ale celého charakteru vozu. Důsledkem všech změn by měl být i nárůst zůstatkové hodnoty, která má být srovnatelná s modely VW Passat či VW Arteon.

Moneta Money Bank je čtvrtou největší bankou v České republice a jako první takto veliká instituce se rozhodla vsadit u svého vozového parku výhradně na elektromobily. Objednáno má už 150 elektromobilů, kterými postupně nahrazuje běžné vozy svého vozového parku. Jak takový fleet funguje a co vedlo vedení firmy k takovému rozhodnutí nám prozradil senior manažer společnosti Petr Klička.

Havárie policejního sporťáku BMW i8 byla mediálně vděčným tématem v oblasti elektromobility, značka BMW ale poskytla celou řadu elektromobilů nejen policii, ale i záchranným složkám. Proč a jak vidí další směřování elektromobility v České republice odpovídá Jana Dvořáková, manažerka BMW i českého importéra značky.

Společnost Paragan se stává pojmem na poli nástaveb a proniká i na sousední trhy. O tom, co umí zákazníkům nabídnout, jsme si povídali s ředitelem Jiřím Palou.

Celkem v 18 nákupních centrech najdou zákazníci provozovnu firmy Automyčka Express. Ta ve své firemní flotile využívá trochu netypickou fleetovou značku – Mini. Jak k tomu došlo a jak vozy používají, o tom jsme hovořili s majitelem Richardem Kettnerem.

Automobilka Volvo pilně testuje autonomní technologie a věří, že budoucnost patří právě autonomnímu provozu. Své auto umožňující tento druh přesouvání chce mít v roce 2021. Více informací nám na ženevském autosalonu prozradil Björn Annwall, Senior Vice President oblasti Strategy, Brand & Retail automobilky Volvo.

Minimálně ve střednědobém horizontu je CNG stále zajímavá alternativa a proto chystáme třetí model, říká Luboš Vlček, vedoucí prodejů Škoda Auto v České republice, který nám poskytl exkluzivní rozhovor v rámci ženevského autosalonu.

O prodeji užitkových vozů, nových službách zákazníkům i chystaných novinkách jsme si povídali s Janem Procházkou, ředitelem divize Volkswagen Užitkové vozy ve společnosti Porsche Česká republika.

Opelu se za poslední roky prodejně daří a je to podle Pavla Šilhy dáno zdravým poměrem prodejů mezi fleetem a retailovými zákazníky. Letos je v popředí Astra, příští rok se můžeme těšit na novou Insignii i dva zcela nové crossovery.