Společnost Paragan se stává pojmem na poli nástaveb a proniká i na sousední trhy. O tom, co umí zákazníkům nabídnout, jsme si povídali s ředitelem Jiřím Palou.

Celkem v 18 nákupních centrech najdou zákazníci provozovnu firmy Automyčka Express. Ta ve své firemní flotile využívá trochu netypickou fleetovou značku – Mini. Jak k tomu došlo a jak vozy používají, o tom jsme hovořili s majitelem Richardem Kettnerem.

Automobilka Volvo pilně testuje autonomní technologie a věří, že budoucnost patří právě autonomnímu provozu. Své auto umožňující tento druh přesouvání chce mít v roce 2021. Více informací nám na ženevském autosalonu prozradil Björn Annwall, Senior Vice President oblasti Strategy, Brand & Retail automobilky Volvo.

Minimálně ve střednědobém horizontu je CNG stále zajímavá alternativa a proto chystáme třetí model, říká Luboš Vlček, vedoucí prodejů Škoda Auto v České republice, který nám poskytl exkluzivní rozhovor v rámci ženevského autosalonu.

O prodeji užitkových vozů, nových službách zákazníkům i chystaných novinkách jsme si povídali s Janem Procházkou, ředitelem divize Volkswagen Užitkové vozy ve společnosti Porsche Česká republika.

Opelu se za poslední roky prodejně daří a je to podle Pavla Šilhy dáno zdravým poměrem prodejů mezi fleetem a retailovými zákazníky. Letos je v popředí Astra, příští rok se můžeme těšit na novou Insignii i dva zcela nové crossovery.

Společnost PepsiCo CZ je známa především díky širokému sortimentu nealkoholických nápojů. Zasvěcení vědí, že do jejího portfolia patří také bramborové chipsy Lay’s, které vyrábí dceřiná firma Frito-Lay. My jsme se však s General Managerem společnosti Josefem Neumannem bavili o autech a operativním leasingu.

Energetická skupina RWE kromě dodávek zemního plynu, elektřiny a dalších služeb má přední pozici také v prodeji CNG. RWE staví vlastní plničky a též provozuje početnou flotilu vozidel s tímto pohonem. O zkušenostech s provozem takové flotily i s jízdou s vozem na CNG jsme si povídali s Markétou Veselou Schauhuberovou, manažerkou obchodu s energií a CNG ve společnosti RWE Energo.

Automobilce Hyundai se v posledních letech na českém trhu daří. Zatímco v soukromých prodejích je na špičce, ve těch firemních má nemalé rezervy. ejen o tom jsme si povídali s Vladimírem Vošickým,
generálním ředitelem Hyundai Motor Czech.

Silný tlak na úspory je cítit na celém trhu firemních vozidel, říká Zbyněk Janeček, Opel Fleet Manager CZ, SK.

Firma Samohýl a.s. provozuje velkoobchod s  veterinárními léčivy, chovatelským sortimentem a  krmivy, ale svým zákazníkům poskytuje i logistický a dopravní servis. To vše obhospodařuje s  82 vozy, mezi které stále více pronikají vozy spalující zemní plyn. Na otázky odpovídal generální ředitel a předseda představenstva firmy Petr Samohýl.

Pokud by se dalo veřejně nahlédnout do  statistik prodejů rozlišujících soukromé a  firemní nákupy vozidel, našli bychom nejvyšší procento těch firemních u  luxusních značek. Je to logické, taková auta slouží velmi často jako služební, nebo se kupují na IČO.

Automobilka KIA není typickou flotilovou automobilkou, přesto disponuje velmi solidním potenciálem i pro firemní zákazníky. Nově vpouští na trh sedan střední třídy a hodně sází i na novou generaci úspěšného cee´du.

Společnost ČSOB Leasing v rámci operativního leasingu spravuje více jak 7000 kontraktů vozidel. Jednou z  hlavních částí správy takové flotily je proces SERVIS A ÚDRŽBA VOZIDEL.

ČSOB leasing pojišťovací makléř patří mezi největší makléřské společnosti v České republice. zastupuje klienty a hájí jejich zájmy od roku 2004. nabízí komplexní řešení pro všechny druhy pojištění a všechny typy zákazníků. Je špičkovým specialistou v neživotním pojištění. V rámci pojištění full service leasingu umí zajistit zajímavé individuální podmínky pro zákazníky prostřednictvím výběrových řízení, a proto jsme se zeptali jednatele společnosti Čsob leasing pojišťovací makléř, pana Jana starého, na jaké nástrahy a chyby v pojištění motorových vozidel si klienti mají dát pozor.

Firma Promat se stará o požární bezpečnost staveb a v rámci svého vozového parku se rozhodla vsadit na vozy značky Volvo. Důvodem je podle slov Pavla Jahody jejich bezpečnost, výjimečnost a spolehlivost.

Skupina Student Agency podnikatele Radima Jančury dnes nabízí široké portfolio služeb od prodeje dovolených až po provozování vlakové dopravy RegioJet. S Radimem Jančurou jsme si povídali především o jeho „žlutých autobusech“.

Jaromír Hájek v roce 1995 založil českou pobočku skupiny LeasePlan. V letech 2007-2011 pak řídil společnost LeasePlan Italy. Po vypršení italského mandátu byl opětovně jmenován generálním ředitelem českého zastoupení. Jak se liší oba trhy, které detailně poznal, a jaký potenciál nabízejí?

Vyhledávání

V aktuálním vydání Flotily se dočtete:

 

UŽITKOVÉ VOZY VE FIRMĚ
-    Nákup a provoz

- Správný výběr

- Novinky na trhu

- Statistiky prodejnosti

- TESTY

- Rozhovory

 

Dále také...

-> Vyplatí se vsadit na provoz prémiových značek?

-> Pokuty firemních řidičů

-> Konektivita a aplikace

-> Elektromobilita v českých podmínkách

 

.. a mnoho dalšího