Odborná soutěž Autoopravář Junior hledá talenty v této leckdy opomíjené branži a podporuje vzdělávání studentů středních a učňovských škol zaměřených na automobilové obory. Celostátní finále soutěže Autoopravář Junior proběhlo ve školicím středisku Training Center ŠKODA AUTO Kosmonosy za podpory společnosti Porsche Česká republika.

Prodeje v zemích Evropy během prvních šesti měsíců ukázaly, že mezi vůbec nejoblíbenější auta patří Škoda Octavia. Ta vládne nejen domácímu trhu, ale i prodejům v Estonsku, Finsku, Polsku a Švýcarsku. Kterým modelům se daří na ostatních trzích? Kde boduje například Suzuki Vitara, Toyota Yaris nebo Fiat 500?

Na českých silnicích letos přibylo řidičů se špatným zrakem, oproti loňskému roku se jejich počet zvýšil o 10 procent. Vyplývá to z šetření Mezinárodního sdružení optiků a optometristů, které testovalo motoristům na vybraných čerpacích stanicích kvalitu vidění. Mnozí z řidičů o vadě svého zraku vůbec nevědí, což může mít fatální následky.

Sníh a rampouchy padající ze střech, ale také nedbale uchycené lyže, to jsou příčiny typických zimních pojistných událostí, které postihují řidiče. Vyplývá to z dat leasingové společnosti LeasePlan. Firma každým rokem eviduje na vozech klientů desítky takových škod.

Automobilky věří budoucnosti autonomních vozů. Aby ale mohly správně fungovat, budou muset tato auto umět komunikovat i se silnicemi. Co to vlastně je taková chytrá silnice?