Správci vozových parků jsou při sjednávání pojištění pro svůj fleet v dobré pozici. Jsou žádaným klientem, mají dostatečný výběr a mohou si diktovat.

Britský Land Rover letos v červnu slaví 70. výročí své existence. My na jeho počest uspořádali zajímavé setkání. Land Rover 80 ST z roku 1953 jsme postavili vedle novinky – modelu Range Rover Velar.

Britská pojišťovna Warranty Direct zveřejňuje pravidelně vlastní žebříček poruchovosti aut. Pojišťuje vozidla poté, co vyprší tovární záruka. Nejnovější žebříček se týká poruchovosti motorů, a překvapí, že v první desítce jsou značky jako Renault, Chrysler nebo Chevrolet, naopak německé agregáty jsou až ve druhé desítce nebo dál. Z koncernu VW je nejlepší Škoda na 27. místě.

SUVéčka jsou v kurzu, a tak do výroby míří jeden nový model za druhým. Volkswagen ukázal první obrázky chystaného nejmenšího SUV, které ponese označení T-Cross. Jeho technický základ brzo využijí i nové modely od Seatu a Škodovky.

Název zůstal, ale všechno ostatní je jinak. Peugeot 508 zaujme už při prvním pohledu, ale tím to zdaleka nekončí. Originální je i interiér, nadchnou bezrámovky a potěší i jízdní vlastnosti. Tomuhle vozu věštíme úspěšnou budoucnost…

Obchodní partner značky Hyundai Auto Palace Butovice zvítězil ve výběrovém řízení společnosti Bohemia Energy na dodání stovky vozidel. Flotilu společnosti obohatí dieselové modely i30 kombi.

Vypadá dobře, nabídne nejmodernější techniku, reálně ujede čtyři stovky kilometrů, naopak čtyři stovky koní má pod kapotou – Jaguar I-Pace je prvním elektromobilem, o kterém můžeme říct, že jeho uvedením na trh ztrácí smysl kupovat si Teslu.

Vrcholný model SUV řady ingolstadtské automobilky s označením Q8 dorazil na český trh. Nabídka prozatím zahrnuje jedinou motorizaci, jejíž cena byla jen těsně stlačena pod dva miliony korun včetně daně. Stylovější varianta modelu Q7 se siluetou kupé bude útočit na úspěch modelů BMW X6, či Mercedesu GLE Coupé.

V jednom z našich minulých článků jsme přinesli zprávu o tom, že více než polovina vedoucích pracovníků evropských firem podle průzkumu KPMG věří, že alternativou budoucnosti budou vozy s vodíkovým pohonem. Britští novináři nyní dokázali, že s takovým vozem lze už nyní absolvovat i cestu na dlouhou vzdálenost. S Toyotou Mirai přejeli celou Británii. A to bez vypuštění jakýchkoliv zplodin.

Asociace evropských výrobců automobilů (ACEA) vydala varování směřující k poslancům evropského parlamentu, že si kladou nereálné cíle emisních limitů CO2. Europoslanci se upnuli na elektromobily, ale pro jejich větší rozšíření chybí miliony nabíjecích stanic.