Stejně jako roste poptávka po nových autech, zvyšuje se i prodej ojetých aut. Klesá ale prodej dieselových motorů, což odráží i nabídka autobazarů. Dá se ale čekat zvýšený příval levných dieselů, kterých se zbavují firmy v západní Evropě.

Zajímavé výsledky týkající se uvažování řidičů služebních aut přinesla studie britské firmy Sewells Research & Insight. Ukazuje se, že o novém autě je velká část z nich rozhodnuta ještě dřív, než si ho osobně otestují. Vybírat si ho totiž začínají už při převzetí klíčků od toho aktuálního.

Za 110 let, které uplynuly od výroby Fordu T, prvního sériového auta kompletovaného na montážní lince, se automobily změnily snad ve všem. Výjimku tvoří poznávací značka, která je stále plechová, maximálně plastová. Americký výrobce Reviver Auto ovšem nyní představil digitální poznávací značku a věří, že do roka ji bude mít nejméně 100 tisíc vozů.

Opravdu překvapující statistiku vydala americká agentura pro životní prostředí EPA. Ano, to je ta, která odstartovala v USA aféru Dieselgate. Zveřejnila totiž žebříček nejúspornějších automobilových značek, ze které plyne, že trend snižování objemu motorů a používání turba nepřispívá ke snižování spotřeby a tím i emisí CO2.

Pravověrní fandové značky Subaru můžou jásat. Krátce po modelu Impreza přichází na český trh i jeho SUV sourozenec XV. Nabídne skvělý podvozek, ploché motory a stálý pohon všech kol.

Škoda na letošní jaro chystá facelift modelu Fabia. Představí se na autosalonu v Ženevě. Kromě úprav designu se dá čekat i nový pohon na CNG.

Policie České republiky zakoupila dvacítku vozů Land Rover Discovery Td6 ve speciální úpravě. Určeny jsou pro zahraniční mise.

Podle průzkumu společnosti KPMG se v blízké době přesune výroba aut do Asie. Manažeři automobilek se domnívají, že do roku 2025 zanikne 50 % kamenných dealerství.

Americká agentura iSeeCars zkoumala, které modely jsou tak spolehlivé, že si je jejich majitelé nechávají v garáži 15 a více let, a naopak, kterých aut se nejčastěji zbavují už po jednom roce. Výsledky jsou zajímavé – jako nejoblíbenější se ukázaly Toyoty, naopak v druhém seznamu se až příliš často objevovaly modely BMW a Mercedesu.

Na veletrhu spotřební elektroniky v Las Vegas, který skončil 12. ledna, obdivovali návštěvníci řadu technologií, které by v budoucnosti měly změnit nejen automobilovou dopravu. Byla mezi nimi i jedna, která z podstatné části vznikla v České republice – jde o zatím jediný sériově vyráběný laserový skener SCALA, určený pro podporu autonomní jízdy.