V současnosti je ASX třetím nejlépe prodávaným modelem Mitsubishi. Od uvedení v roce 2009 se prodalo v cca 90 zemích na 1,32 milionu vozů ASX. Největšími trhy jsou Severní Amerika, Evropa, Austrálie a Čína.

 

Pro evropské trhy nabídne ASX modelového roku 2020 pohonnou jednotku 2,0 litru 16v MIVEC*2 v kombinaci s pětistupňovou manuální převodovkou nebo bezestupňovým (CVT) ústrojím INVECS*3-III se šestistupňovým režimem sportovního řazení. Zákazníci mohou volit mezi pohonem předních kol, nebo pohonem 4x4.
Nové ASX zhmotňuje další vývojovou fázi koncepce DYNAMIC SHIELD, zaměřenou na ztvárnění přední partie vozidla. Nárazník obepínající předek vozidla vyjadřuje ústřední ochranný tvar, zatímco pravoúhlé vodorovné a svislé křivky masky chladiče a ochranného krytu pod nárazníkem značí pevnost a odolnost. Díky novému stylistickému ztvárnění je kapota hlubší, čímž přispívá k výraznějšímu vzhledu celé přední partie. Charakteristický design vozů Mitsubishi při pohledu zpředu stvrzuje nepřehlédnutelné uspořádání LED světel se směrovými a mlhovými světly po krajích nárazníku. ASX používá zadní skupinové LED svítilny v elegantním provedení, které je protaženo napříč celou šířkou vozidla ke zdůraznění široce rozkročeného postoje. Robustní vzezření stvrzuje i provedení ochranného krytu pod nárazníkem.
Vylepšený audiosystém SDA (Smartphone-link Display Audio) nyní nabízí pokročilejší funkce konektivity. Úhlopříčka displeje se zvětšila ze 7 na 8 palců. Na obrazovce systému SDA lze nyní přehrávat videa uložená na USB paměťových zařízeních. Vozy v nejvyšší výbavě standardně nabízejí navigační systém Tom Tom. Po připojení k Internetu přes chytrý telefon jsou nyní k dispozici dopravní informace v reálném čase. Brzy bude k dispozici aplikace využívající informace z rychloměru, počítadla kilometrů a výstražných kontrolek, stejně tak jako další palubní údaje vozidla. Aplikace bude např. kontrolovat zbývající palivo a navede řidiče k nejbližší čerpací stanici; také bude nabízet pokyny k optimální údržbě a prohlídkám.