Stále více řidičů firemních aut ve Velké Británii si přeje, aby jejich příští služební vůz byl vybaven hybridním pohonem. Aspoň to tvrdí tisková zpráva automobilky Toyota, odvolávající se na průzkum zveřejněný britským časopisem Fleet News.

SUV táhnoucí nákladní soupravu? V praxi to k ničemu není, ale Land Rover ukázal, že to jde. Jeho model Discovery si v australské pustině poradil se soupravou vážící 110 tun.

O 350 procent meziročně stoupl prodej ojetých Octavií G-TEC s pohonem na stlačený zemní plyn CNG. Vyplývá to ze statistiky programu prověřených ojetých vozů ŠKODA Plus.

Začínající frankfurtský autosalon ukázal, že automobilky chtějí, aby jejich budoucnost byla elektrická, a to bez ohledu na to, kolik to bude stát či jaké dopady na životní prostředí to bude mít, jen když samotné auto nebude produkovat emise.

Značka Land Rover představila Land Rover Discovery SVX určenou do extrémního terénu.

Audi představuje ve Frankfurtu mimo jiné studii jménem Aicon s uspořádáním sedadel 2+2, která má ukázat budoucnost značky pro příští desetiletí.

Audi v České republice rozšířilo počet modelů poháněných zemním plynem z jednoho na tři. K A3 Sportback přibyly nově i A4 Avant a A5 Sportback. Oba jsou poháněny bivalentním motorem 2.0 TFSI o výkonu 170 k a nesou označení g-tron.

Kompatní SUV byla v poslední době nejrychleji rostoucí automobilovou třídou, zejména v Evropě. Letos ji ale poprvé předběhly elektromobily.

BMW představí ve Frankfurtu koncept nového modelu X7. Po chystané řadě 8 a dvojici elektromobilů i8 a i8 roadster to bude další novinka v modelové paletě.

Řada automobilek vidí budoucnost dopravy v elektromobilitě a věří tomu i řada firem, které nejenže na elektromobily sází, ale budují i vlastní nabíjecí stanice. Třetí kolo evropského dotačního programu Nízkouhlíkové technologie slibuje příspěvky v celkové výši 60 milionů korun pro malé i velké firmy na financování patřičné infrastruktury a nákup elektrických vozidel. Je ale na čase si pospíšit, přihlášku lze podat jen do 17. září 2017.

Euro NCAP má další pětihvězdičkové vítěze, jeden elektromobil si odnesl hvězdy čtyři, naopak dva modely Kia se tříhvězdičkového hodnocení zbavily jen s dodatečným bezpečnostním paketem.

Nissan dnes v Japonsku odhalil novou podobu svého elektromobilu Leaf. Kromě prodlouženého dojezdu slibuje i řadu nových autonomních funkcí pro inteligentní mobilitu.

Allianz vydal již posedmé přehled nejrizikovějších úseků na tuzemských silnicích za poslední tři roky. Vyplývá z ní, že nejrizikovější místo ČR je v Plzeňském kraji, dvě další se nacházejí na Olomoucku.

Automobilka Jaguar Land Rover ukázala první fotografii volantu budoucnosti, který si budete z auta odnášet domů, bude sloužit pro víc aut a stane se i centrem zábavy.

Seat oznámil, že začlení jako první ze všech výrobců automobilů v Evropě do svých vozidel interaktivní hlasovou službu Amazon Alexa. S velkou pravděpodobností ho bude následovat i Škodovka.

Chystané nejmenší SUV od Volva označené jako XC40 má být podle zástupců automobilky nejbezpečnějším autem ve své třídě díky celé řadě asistenčních systémů.

Citroën ve Frankfurtu představí svůj další model SUV, C3 Aircross. Místo pohonu všech kol sází spíš na vnitřní variabilitu a dlouhý seznam asistenčních systémů.

S více než milionem prodaných kusů během sedmi let je Duster celosvětově nejúspěšnějším modelem Dacie. Už brzy se představí nová generace. Máme první fotky a informace.

Vyhledávání

V aktuálním vydání Flotily se dočtete:

 

UŽITKOVÉ VOZY VE FIRMĚ
-    Nákup a provoz

- Správný výběr

- Novinky na trhu

- Statistiky prodejnosti

- TESTY

- Rozhovory

 

Dále také...

-> Vyplatí se vsadit na provoz prémiových značek?

-> Pokuty firemních řidičů

-> Konektivita a aplikace

-> Elektromobilita v českých podmínkách

 

.. a mnoho dalšího