Už příští týden bude oficiálně představena nová generace prémiového crossoveru Evoque. Světová premiéra proběhne 22. listopadu v Londýně, kde je v náznaku možné novou generaci pozorovat už nyní. Příliš informací přesto dostupných není. Jak bude novinka vypadat?

Nové celoevropské partnerství s mobilním operátorem Vodafone připojí modely obou značek na internet. Řidičům tato spolupráce zajistí informační a zábavní funkce či rozmanité služby na základě komplexního síťového propojení automobilu. Nové informační systémy využívající mobilního připojení budou do vozidel montovány už v příštím roce.

Na veletrh čisté mobility e-Salon, který se konán od 15. do 18. listopadu v Letňanech, přivezlo Audi už svůj téměř sériový model e-tron. Vůz s kamerami místo zrcátek a indukčním nabíjením se k zákazníkům dostane v únoru příštího roku.

Na tratích Welsh Rally testuje Aston Martin prototyp svého prvního SUV, které by se mělo začít prodávat už příští rok.

BMW připravil pro autosalon v Los Angeles premiéru modelu M340i xDrive Sedan. Nově vyvinutý zážehový řadový šestiválec dosahuje výkonu 275 kW (374 k).

V roce 2017 zemřelo při dopravních nehodách 101 chodců, z toho 53 za tmy. Mimo obec zemřelo v nočních hodinách 26 chodců, ovšem dalších 27 přišlo o život v obci. Lidé totiž stále podceňují používání reflexních prvků.

Se znepokojivou zprávou pro ekology přišel britský magazín AutoExpress. Podle průzkumu řidiči firemních plug-in hybridních aut, které byly zakoupeny s ekologickou dotací, svoje auta téměř nikdy nenabíjejí a jezdí pouze na benzín.

Mitsubishi L200 je jedním z nejdůležitějších globálních modelů značky a nyní se představuje ve své omlazené verzi. Ta dramaticky mění svůj vzhled, vylepšuje systém pohonu všech kol a rozšiřuje nabídku asistenčních systémů. V Evropě se na model L200 dle nové specifikace můžeme těšit v průběhu léta 2019.

Premiéra nové generace Mazdy 3 se blíží a automobilka na prvním obrázku odhalila siluetu jejích dvou karosářských variant. Stejně jako aktuální generace bude i ta nová k dispozici jako pětidveřový hatchback i čtyřdveřový sedan. Mnohem zajímavější ale bude nejen její nová platforma, ale především motor Skyactiv-X kombinující výhody zážehových a vznětových agregátů.

V Česku se začal prodávat model Mitsubishi Space Star. Malý hatchback, prodávaný na některých trzích už od roku 2016, chce být alternativou pro malé SUV.