Volkswagen zahájil výrobu vrcholného modelu Amarok s nejvýkonnějším motorem V6 TDI s až 200 kW.

Od třetího čtvrtletí letošního roku se začne prodávat modernizovaný model Kia Sportage. Nové jsou zejména pohonné jednotky, které splňují přísné budoucí emisní normy Euro 6d.

Pokud se nepřizná nebo nebude zjištěn řidič motorového vozidla, který způsobil porušení zákona či vyhlášky, ponese dál zodpovědnost provozovatel. Toto pravidlo, podstatné pro používání firemních vozidel, odmítl dnes (22.5.2018) Ústavní soud změnit.

Pět ministrů české vlády dnes (22.5.2018) podepíše Memorandum o dlouhodobé spolupráci v oblasti rozvoje vozidel na zemní plyn, které vláda schválila v dubnu. Podpora CNG tak bude pokračovat minimálně do roku 2025, do té doby řidiči nebudou platit spotřební daň víc než 4 koruny za metr krychlový.

Ačkoli prodeje aut trhají rekordy, nad tradičními velkými automobilovými přehlídkami se stahují mračna. Konkrétně podzimní autosalon v Paříži přišel o další značku – Volkswagen.

Evropská unie si dala za cíl snížit počet automobilových nehod do roku 2050 na nulu. Prvním konkrétním opatřením je představení 12 bezpečnostních prvků, kterými mají být vybaveny všechna nová auta od roku 2021.

Nový sedan S60, který se představí za pár týdnů, bude prvním vozem značky Volvo, který se bude vyrábět bez vznětového motoru.

Kia Motors ve druhé polovině roku 2018 představí svůj první naftový částečně hybridní pohon (tzv. mild-hybrid) pracující s napětím 48 V. Nové hnací ústrojí s označením EcoDynamics+ snižuje emise CO2 tím, že při akceleraci vypomáhá spalovacímu motoru elektromotorem z přídavné 48 V baterie prostřednictvím nového startér/generátoru MHSG.

O 81 procent vzrostl mezi lety 2009 a 2016 počet chodců, které při srážce usmrtilo SUV na silnicích v USA. Podobně dramaticky roste počet smrtelných nehod za tmy.

Vrcholný diesel pořídíte v modelu Peugeot 308 SW jen v nejvyšší výbavě a se zbrusu novým automatem.