Na začátku je používali výhradně vojáci na svých misích. Vojenská vozidla s označením GPW (General Purpose Willys) však spustila fenomén terénních aut, která se v módě drží už několik desetiletí. Jeep Wrangler, Toyota Land Cruiser nebo Hilux se staly synonymem pro dobrodružství. Které další terénní vozy patří k legendám?

Dopravně-bezpečnostní projekt Automapa Allianz hledá nejrizikovější úseky na silnicích v Česku a nyní přináší žebříček nebezpečných míst, která se do statistiky nově zapsala během roku 2018. Řidiči by měli zvýšit pozornost především na křižovatce východně od obce Suchdol v okrese Kutná Hora. Loni se tam staly tři vážné nehody, z nichž si čtyři lidé odnesli těžká zranění.

Chodit do autorizovaných nebo neautorizovaných servisů? Toť často pokládaná otázka motoristy. V těch značkových sice často necháme nemalou částku, měli bychom za to ale dostat ty nejprofesionálnější služby s garancí dobře odvedené práce. Servisy právě tohle ale neumějí ocenit, místo toho několikanásobně předražují oleje. Proč?

Kia stále překvapuje s modelovou řadou Ceed. Po tradičním hatchbacku a kombíku nahradila dřívější třídveřovou verzi dynamickým modelem shooting brake, nyní odhalila první skicu svého nového crossoveru řady Ceed.

Novým šéfem Arvalu CZ je Arnault Leglaye, který do čela zdejší leasingové společnosti přišel z pobočky v Chile. V minulosti Arnault Leglaye vedl i pobočku Arvalu v Rumunsku a tak se nabízí srovnání těchto rozdílných trhů. V čem se může ten český od ostatních zemí inspirovat? A co mají všechny trhy společného?

Nejvýdělečnějším zbožím u prémiových automobilek jsou drahá SUV. Po Lamborghini či Bentley teď chystá ultraluxusní SUV i Maybach, divize Mercedesu. Vyrábět se bude v USA.

Jakub Šebesta stojí v čele divize VW Užitkové od června 2017. Narozdíl od ostatních značek koncernu byly právě Užitkové vozy jedinou divizí, která na našem trhu v loňském roce prodejně rostla. Jaký je recept na úspěch? A dává nastupující elektromobilita smysl i ve světě užitkových aut?

Nechybělo mnoho, aby požár zničil vzácnou sbírku historických vozidel značky Seat v Barceloně. Hasiči zachránili opravdu cenné kousky, mimo jiné i jeden speciální papamobil.

Únava stojí za až pětinou všech dopravních nehod. Ford u příležitosti světového dne spánku (15. března) upozornil na tento problém představením tzv. spánkového obleku.

Těžko bychom hledali tři tak rozdílná auta usilující o stejného zákazníka. Každý vůz z trojice Mazda 6, Škoda Superb a Peugeot 508 sází na jinou kartu. Utkala se vytříbená japonská technika s francouzskou elegancí a českou praktičností. Kdo v našem dalším společném srovnávacím testu s přílohou Auto Dnes zabodoval?