SUV jsou možná momentálně v módě, nejvíc kilometrů ale najezdí lidí ve vozech typu kombi, dokonce víc než v dodávkách. Zajímavou statistiku zveřejnila německá pojišťovací společnost Check24.

Nový VolkswagenTouareg dostane digitální přístrojovou desku, spoustu asistenčních systémů a šestiválce pod kapotu. Vrcholem pak bude dokonce osmiválec.

Nový model každých šest měsíců až do roku 2020 – takový cíl oznámila značka Seat na bilanční tiskové konferenci. Bude mezi nimi i elektromobil, Seat se ale chce také zaměřit na vozy s pohonem na CNG.

Policie ČR vypsala obří tendr na dodávku 2500 nových osobních vozů. Chce jednoho dodavatele, připraveno má až dvě a čtvrt miliardy.

Koncern Volkswagen hledá cestu, jak zvýšit výrobní kapacitu české Škodovky. Řešením může být výstavba nové továrny, která ale s největší pravděpodobností nebude na území České republiky.

Nový Range Rover Velar vám pořádně provětrá konto, ale za své peníze dostanete mimořádné auto.

Continental udělal zajímavý test a nechal profesionální jezdce i obyčejné české řidiče testovat odolnost své pneumatiky PremiumContact 6. Očekávaná životnost pneumatiky na přední hnací nápravě byla 42 359 km, u zadní hnané 97 803 km.

Tažení proti dieselům a rostoucí popularity SUV má konkrétní dopady v podobě růstu emisí CO2. Ty loni v Evropě vzrostly poprvé za deset let. Nejvíc gramů CO2 vypouští Mazda, v procentech se meziročně nejvíc zhoršila značka Škoda.

Honda představila v Ženevě novou generaci modelu CR-V, která se bude nabízet s benzinovým a nově i hybridním pohonem. Diesel z nabídky zmizí, ale pro hatchback Civic ho naopak automobilka stále považuje za nejlepší volbu firemních zákazníků a bude ho nabízet i nadále.

Německá DEKRA vydala pravidelnou zprávu o poruchovosti ojetých vozidel. Vyplývá z ní, že nejspolehlivější ojetiny nesou logo Audi.