Nové SUV značky Škoda dostane jméno Kamiq. Tento crossover je třetím SUV pro evropský trh. Pod stejným jménem se loni představil jeden SUV model určený naopak pouze pro čínský trh.

Prosím potlesk...nová generace legendárního Porsche 911 je tu a já se musím po dni stráveném za jeho volantem ptát, jak jen to inženýři v Zuffenhausenu dělají, že zvládnou i v roce 2019 přijít s autem, které je tak dokonalé, řidičsky zábavné, splňující všechny striktní evropské normy a navíc je z něho už na dálku cítit odkaz první generace z roku 1963.

Odvážně postavené auto je v mnoha ohledech jiné než ostatní. Bude to stačit na Audi, Mercedes nebo BMW?

Opel představuje již pátou generaci svého užitkového modelu Combo Van, který logicky vychází ze spolupráce skupiny PSA a řadí se po bok sesterských modelů Peugeot Partner a Citroën Berlingo. Ověnčen titulem International Van of the Year aktuálně vstupuje na český trh s cenovkou začínající na hranici 295 900 Kč bez DPH.

Energetická skupina innogy v České republice svěřila počátkem letošního roku svých 1400 užitkových vozidel do správy společnosti LeasePlan. Navíc si u LeasePlanu objedná 900 nových osobních vozů, které budou dodány v průběhu příštích pěti let. Většinou půjde o vozidla s pohonem CNG, ale chybět nebudou plug-in hybridy ani elektromobily.

Modely SUV jsou sice rok od roku populárnější, nejsilnější evropskou třídou jsou ale malé vozy. A těm dominuje Reanult Clio, přestože je na konci svého životního cyklu. Letos přijde jeho nová generace, zásadní proměnou projdou i konkureční Opel Corsa a Peugeot 208.

Škoda zveřejnila ceník svého nového modelu Scala. Ten začíná na částce 394 900 Kč za verzi s motorem 1.0 TSI 85 kW, v druhém čtvrtletí však přibude ještě méně výkonná verze 70 kW za cenu 369 900 Kč. Je to citelně víc než Rapid, který Scala nahrazuje, ale novinka dostala bohatší výbavu.

Dvojici malých dodávek oceněných titulem „International Van of the Year 2019“ začal v Česku prodávat koncern PSA. Peugeot Partner a Citroën Berlingo Van za shodnou akční cenu od 294 900 Kč bez DPH. Zaujmou variabilitou a také jedním motorem s neobvykle dlouhým servisním intervalem.

Během roku 2018 si lidé mohli vybírat z celkem 903 682 ojetých vozů v celé České republice. Jejich cena se nejčastěji pohybovala na hodnotě 135 tisíc korun a byly 9,5 roku staré. Kilometrový nájezd inzerovaných aut představoval průměrně 152 tisíc kilometrů.

Úředníci stanovili automobilkám velmi přísné limity CO2. V roce 2025 budou muset být o 15 procent nižší než dnes a v roce 2030 o dalších 37,5 %. Volkswagen už naplno pojmenoval, co to bude znamenat – výrazné zdražení aut pro lidi.