Vivaro je nejprodávanějším užitkovým vozem značky Opel. Výrobce nyní rozšiřuje nabídku o osobní verze Vivaro Tourer a Vivaro Combi+.

Od března 2018 obohatí motorovou paletu Hondy Civic nový diesel 1.6 i-DTEC o výkonu 120 koní, který bude jako jeden z prvních motorů na světě oficiálně přezkoušen v souladu s novým zkušebním postupem WLTP (Worldwide Harmonised Light Vehicle Test Procedure).

Na prvních detailních obrázcích ukázal Volkswagen svůj zcela nový SUV model T-Roc. Budoucí rival vozů jako Nissan Qashqai bude mít světovou premiéru 23. srpna.

Prozatím rozumnou formu podpory elektromobility se chystá realizovat český stát. Elektromobily by měly dostat výhody v provozu, ale nikoli dotace na pořízení.

Společnost Google se delší dobu angažuje ve vývoji samořiditelných aut, její startupu Waymo se teď zabývá problémem ochrany chodců při srážce s takovými vozidly. Řešením mají být auta s měkčím povrchem.

V roce 2007 tvořila SUV pouze 7 procent evropských prodejů, letos už to bude kolem 28 % a v roce 2020 bude víc než třetina nových aut na starém kontinentu kategorie SUV. Tvrdí to odborníci organizace JATO Dynamics.

Značka Seat chystá další SUV, které doplní modely Ateca a Arona. Rozhodl se vybrat z návrhů veřejnosti. Nyní má devět semifinalistů do užšího výběru.

Pojišťovna UNIQA odhalila během prvního pololetí letošního roku podvody za deset milionů korun ve zhruba 800 sporných pojistných událostech. To je o 50 procent víc než ve srovnatelném období loni.

Výhradní autorizovaný partner značky Toyota v Karlovarském kraji, Auto Eder, předal v tomto týdnu celkem 14 zbrusu nových vozů Toyota Proace sborům krajských dobrovolných hasičů. Pořízení nových dodávek bylo financováno z dotačního programu Ministerstva vnitra.

Ministerstvo obrany v současnosti zahájilo posuzování a výběr vhodných kandidátů na náhradu zastarávajících osobních terénních automobilů. Obměnu cca 600 kusů těchto vozidel plánuje ministerstvo spustit nejpozději do tří let.

Vlády jsou nepoučitelné všude na světě a raději jdou snadnou cestou zákazů než pozitivní motivace. Britská vláda například vidí cestu ke zlepšení životního prostředí v úplném zákazu aut se spalovacím motorem.

Společnost Mitsubishi Motors Corporation ukázala první fotky svého úplně nového modelu. Velký crossover se zajímavým designem je ale zatím určen bohužel jen pro asijské trhy…

Přestože Toyota stále považuje za hlavní pohon budoucnosti vodík, chystá i revoluční elektromobil, jehož nový typ baterií by měl nejen prodloužit dojezd, ale především zkrátit dobu nabíjení na pár minut.

Nejprodávanější model značky Nissan – crossover Qashqai – má české ceny po modernizaci. Začínají na 437 500 Kč.

Na Severní smyčce okruhu Nürburgring ladil Opel ostrou verzi svého modelu Insignia. Ten oproti předchozímu modelu OPC nejen shodil 160 kilo, ale změnil i jméno na GSi.

Ačkoliv jde jen o přestrojený Nissan Navara, Mercedes-Benz třídy X se už nálepky nejluxusnějšího pick-upu na trhu nezbaví. A ani nechce, což dává to najevo nejen svým extravagantním vzhledem, ale i prémiovým interiérem.

Portfolio užitkových vozů Fiat Professional je nejen široké a daří se mu i prodejně, ale zjevně i maximálně spolehlivé. Užitkáčům Fiat věří i Chuck Norris, který se stal tváří značky a společně s modelem Ducato natočil poutavé video. A to stojí za to, protože když Chuck Norris jede v Ducatu, tak ho neřídí, ale hýbe Zemí okolo něj. 

Aby se Transit Custom dokázal lépe vypořádat s nečekaným útokem konkurenční trojky od Peugeotu, Citroënu a Toyoty, dočkal se výraznějšího faceliftu. Ten zasáhl jak vnější design, tak i útroby vozu. Nechybí pochopitelně ani nové asistenční systémy, konektivita či úsporné motory.

Vyhledávání

V aktuálním vydání Flotily se dočtete:

 

UŽITKOVÉ VOZY VE FIRMĚ
-    Nákup a provoz

- Správný výběr

- Novinky na trhu

- Statistiky prodejnosti

- TESTY

- Rozhovory

 

Dále také...

-> Vyplatí se vsadit na provoz prémiových značek?

-> Pokuty firemních řidičů

-> Konektivita a aplikace

-> Elektromobilita v českých podmínkách

 

.. a mnoho dalšího