Škoda Auto dnes potvrdila, že její první čistě elektrický vůz se nebude vyrábět v některé ze zahraničních továren Volkswagenu, ale přímo v Mladé Boleslavi. Navíc už od roku 2019 bude vyrábět i elektrické komponenty pro plug-in-hybridy.

Pojišťovna Allianz zveřejnila statistiku pojistných podvodů v Česku. Letos jich už její detektivové odhalili za více než 270 milionů a jsou mezi nimi i kuriózní případy.

Se stěží uvěřitelnou příhodou přišel list Augsberger Allgemeine. Popsal příběh muže, který před 20 lety nahlásil krádež svého auta, ukázalo se ale, že jen zapomněl, kde ho zaparkoval.

Celosvětový prodej aut bude v následujících dvou desetiletích klesat, protože zákazníci budou více využívat různých forem spolujízdy typu Uber nebo sdílení aut. Ovšem elektromobily v té době ještě zdaleka nebudou trhu vládnout. Vyplývá to ze studie firmy IHS Markit.

Obce a kraje mohou od 1. listopadu opět žádat o dotace na ekologická auta, k dispozici je až 100 milionů korun. Dlouhodobou podporu měl dostat také pouze pohon na CNG, příslušné memorandum ale bylo staženo z programu vlády a bude muset počkat na ustanovení nového kabinetu.

Sdružení českých taxikářů ohlásilo na tuto středu 15.11. další protestní akci. Pokud bude mít podobnou formu blokování dopravy jako minule, tak je pravděpodobné, že si veřejnost spíš znepřátelí, i když se taxikáři dopředu ostatním řidičům omluvili za komplikace.

Toyota představila koncept plných pneumatik, které mají snížit hmotnost automobilů. Pneumatiky neobsahující vzduch by měly být určeny pro elektromobily a vozy poháněné vodíkovými motory.

V šesté generaci se v České republice začal prodávat Volkswagen Polo. Zase vyrostl, takže už je stejně velký jako Golf třetí generace, a sází hlavně na asistenční systémy a digitální technologie. Diesel bude jen jeden, zato se dočkáme i verze na zemní plyn. Polo GTI přijde na konci letošního roku.

Evropská komise dnes (8.11. 2017) navrhla, aby se do roku 2030 snížily emise CO2 z osobních a lehkých užitkových automobilů o dalších 30 procent proti stavu k roku 2021. Automobilky to ale považují za problematické, a Němci už EU varovali, že takové cíle poškodí ekonomiku.

Nejnovější model značky Škoda, SUV Karoq, získal maximální počet pěti hvězdiček v nárazovém testu organizace Euro NCAP. Spolu s ním byly hodnoceny i další modely, jak si vedly?

Už delší dobu se mluví o tom, že Škoda chystá pro čínský trh novou karosářskou verzi modelu Kodiaq, a to kupé ve stylu BMW X6. Nyní se zdá, že auto by se mohlo dostat i do Evropy.

Prezident Evropského sdružení výrobců automobilů Dieter Zetsche tvrdí, že v roce 2021 budou emise CO2 skoro o polovinu nižší než před deseti lety. Některé automobilky ale do té doby zaplatí na pokutách velké peníze, jiné se jim možná vyhnou.

S velmi zajímavou informací přišel britský server Autocar. Podle něj koncern Volkswagen uvažuje, že mezi prvními elektromobily, které uvede v nejbližších letech na trh, by mohly být dynamické verze stávajících sériových aut, mimo jiné Škoda Fabia RS.

Opel představil třetí a největší novinku do své rodiny SUV. Nenabídne sice pohon 4x4 a má zatím jen dva motory, ale je na první pohled citelně levnější než třeba na stejném technickém základě postavený Peugeot 3008 nebo konkurenční Škoda Karoq.

Občané a firmy mohou od 1. listopadu 2017 využívat k cestám po Praze více jak 240 vozidel v 9 modelech v rámci nově spuštěného volného carsharingu.

Pátá generace vozu Lexus LS má nabízí několik elektronických pomocníků, jedním z nich je revoluční digitální zpětné zrcátko spojené se zadní kamerou. To umožňuje řidiči vidět obraz nezakrytý například hlavami spolucestujících nebo po stažení clony zadního okna.

Zástupci zdravotnických záchranných služeb si dnes převzali klíče od šestice nových elektromobilů BMW i3. Ty se budou pohybovat po celé České republice. Zápůjčka je naplánována na půl roku nebo ujetí 9000 km.

Koncernu Volkswagen se i přes Dieselgate mimořádně daří a za první tři čtvrtletí letošního roku hlásí větší zisk, než ekonomové očekávali. Podstatně k tomu přispívá česká Škoda, která má pouze poloviční zisk proti značce Volkswagen, která ale prodává téměř čtyřikrát tolik aut.

Vyhledávání

V aktuálním vydání Flotily se dočtete:

 

UŽITKOVÉ VOZY VE FIRMĚ
-    Nákup a provoz

- Správný výběr

- Novinky na trhu

- Statistiky prodejnosti

- TESTY

- Rozhovory

 

Dále také...

-> Vyplatí se vsadit na provoz prémiových značek?

-> Pokuty firemních řidičů

-> Konektivita a aplikace

-> Elektromobilita v českých podmínkách

 

.. a mnoho dalšího